ZNICZ 2017 - Podsumowanie - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

ZNICZ 2017 - Podsumowanie

Data publikacji 03.11.2017

Policyjna akcja ZNICZ, którą w tym roku realizowano od 27 października do 2 listopada dobiegła końca. W Wolsztynie oraz na terenie całego powiatu w rejonach cmentarzy oraz na drogach dojazdowych do nekropolii służbę pełnili funkcjonariusze pionu prewencyjnego, drogowego oraz kryminalnego, a także strażnicy miejscy. Mundurowi pełnili służby w patrolach pieszych i zmotoryzowanych, informowali przyjezdnych spoza Wolsztyna o funkcjonujących parkingach, kierowali ruchem pieszym i kołowym.

W czasie działań odnotowano pięć zdarzeń drogowych. Do wszystkich doszło w okresie bezpośrednio poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych - 30 i 31 października. W dwóch przypadkach zdarzenia - z uwagi na obrażenia ich uczestników - zakwalifikowano jako wypadek. W zdarzeniach tych ranne zostały dwie osoby. W trzech kolejnych zdarzeniach ich uczestnicy nie odnieśli poważniejszych obrażeń.
 
Kapryśna momentami aura sprawiła, że  większość kierujących dostosowała styl swojejjazdy do panujących warunków drogowych. Dzięki temu wzmożony ruch w okolicach cmentarzy i na drogach dojazdowych patrolowany przez wolsztyńskich stróżów prawa nie przełożył się na zaistnienie kolejnych zdarzeń.
 
Kierujący nie ustrzegli się jednak zachowań, których efektem było zatrzymanie prawa jazdy i skierowanie wniosku o ukaranie za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Tego typu przypadków odnotowano łącznie sześć.

Policjanci obecni wczasie działań na cmentarzach i w ich bezpośrednim sąsiedztwie nie odnotowali zdarzeń o charakterze kryminalnym, w tym szczególnie często występujących w tym okresie kradzieży i kradzieży kieszonkowych.

Podsumowując akcję można stwierdzić, że działania prewencyjne wolsztyńskiej Policji, a szczególnieobecność umundurowanych funkcjonariuszy w wielu newralgicznych miejscach naszego powiatu przyczyniły się do ograniczenia liczby odnotowanych zdarzeń zarówno kryminalnych jak i drogowych. Skutek ten jest wypadkową działania nie tylko policjantów. Mają w nim swój udział  także inne służby odpowiadające zabezpieczeństwo, jak również sami mieszkańcy naszego rejonu. Dzięki wzrastającej z roku na rok świadomości społecznej, prewencyjnemu myśleniu w dziedzinie bezpieczeństwa liczbę negatywnych zdarzeń na każdym polu można skutecznie obniżać. Dla wolsztyńskich funkcjonariuszy będzie to z pewnością cel dorealizacji na następny rok.