Zmiany w organizacji ruchu - Wszystkich Świętych - Aneks - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Zmiany w organizacji ruchu - Wszystkich Świętych - Aneks

Data publikacji 31.10.2017

Sygnalizowane zmiany w organizacji ruchu kołowego w okolicach cmentarzy stały się faktem. Niestety część kierowców jeździ w pośpiechu, rutynowo, nie patrząc na znaki drogowe, co w konsekwencji przekłada się na powodowanie niebezpiecznych sytuacji. Dziś szczególnie widoczne było to na skrzyżowaniu ulic Lipowej i Nowej.

Policjanci patrolujący ulice Wolsztyna, a szczególnie rejony wolsztyńskich cmentarzy zwracają uwage na zachowanie kierowców w miejscach o zmienionej czasowo organizqcji ruchu. Niejednokrotnie jazada "na pamięć" powoduje, że kierujący nie zauważają obowiązujących w czasie zmiany znaków drogowych. Przykładem może być skrzyżowanie ulic Lipowej i Nowej.

Przypominamy, że w okresie od 31 października do 2 listopada wprowadzony został ruch jednokierunkowy na ul. Nowej od skrzyżowania z ulicą Powstańców Wielkopolskich do skrzyżowania z ulicą Lipową z możliwością zatrzymywania się po lewej stronie drogi.

W związku z tym niemożliwe jest wjechanie w ul. Nową od strony ul. Lipowej, co sygnalizuje znak  B-21 "zakaz skrętu w lewo". Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę i bezwzględne stosowanie się do znaków drogowych.