Zbąszyń/Chobienice - Groźne w skutkach zdarzenie drogowe - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Zbąszyń/Chobienice - Groźne w skutkach zdarzenie drogowe

Data publikacji 31.10.2017

Do groźnego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na drodze pomiędzy Zbąszyniem i Chobienicami. Kierujący BWM młody mężczyzna zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Kierujący z licznymi obrażeniami trafił do wolsztyńskiego szpitala. Policjanci wszczęli w sprawie postępowanie przygotowawcze.

30.10.2017r. ok.godz. 20:00 dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w okolicy Chobienic. Na miejsce skierowano patrole z Posterunku Policji  w Siedlcu i Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi ustalili, że kierujący BMW 27-letni mieszkaniec Zbąszynia z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo i dachował. Mężczyzna zakleszczony był w pojeździe i niezbędna okazała się pomoc obecnych na miejscu strażaków, którzy udzielili mu również pierwszej pomocy.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przeprowadzili jego oględziny. Na czas prowadzonych działań - w jego pierwszej fazie - zablokowali drogę, a następnie wprowadzili ruch wahadłowy. Samochód został niemal doszczętne rozbity. Jego elementy i podzespoły - w tym część silnika, rozrzucone były w promieniu kilkudziesięciu metrów od niego.

Kierowcę BMW z licznymi obrażeniami ciała, m.in. stłuczeniem klatki piersiowej oraz urazem twarzoczaszki przewieziono do szpitala w Wolsztynie. Tam od mężczyzny pobrano również krew do badań.

Policjanci przywrócili płynność ruchu w miejscu zdarzenia około godziny 23:30. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, w ramach którego ustalane będą okoliczności i przyczyny zdarzenia.