Mała Wieś - Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Mała Wieś - Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 24.10.2017

Wielokrotnie, w różnego rodzaju sytuacjach usłyszeć można, że policjant jest stróżem prawa nie tylko podczas pełnionej służby. W niedzielny wieczór udowodnił to funkcjonariusz wolsztyńskiej drogówki, starszy sierżant Marcin Dudziak, który w Małej Wsi zatrzymał pijanego kierowcę. Mężczyźnie, któremu policjant udaremnił dalszą jazdę grozi do 2 lat więzienia.

22.10.2017r. ok.godz. 20:00 w Małej Wsi funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego wolsztyńskiej jednostki st.sierż. Marcin Dudziak znajdując się w czasie wolnym od służby zauważył kierującego Renaultem Clio mężczyznę. Z wiedzy posiadanej przez funkcjonariusza wynikało, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto sposób jazdy wskazywał, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Policjant, jadący w tym czasie prywatnym autem podjął próbę zatrzymania mężczyzny. Zamiar funkcjonariusza nie pozostał jednak bez reakcji kierowcy Renaulta, który uniemożliwiając mu wyprzedzenie zjeżdżał raz do lewej, raz do prawej krawędzi jezdni. Przy wjeździe do Wielkiej Wsi policjantowi udało się zrównać z uciekającym kierowcą. Mężczyzna jednak gwałtownie skręcił uderzając w bok auta funkcjonariusza.

Pomimo tego policjant kontynuował pościg. Po chwili zauważył, że uciekinier porzucił auto pozostawiając w nim pasażera i ukrył się za zabudowaniami jednej z posesji. W międzyczasie  na miejsce dotarli policjanci Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego skierowani przez dyżurnego KPP w Wolsztynie, z którymi st.sierż. Marcin Dudziak ruszył na poszukiwania mężczyzny.

Dzięki uzyskanym informacjom został on zatrzymany już po niespełna 30 minutach, a następnie doprowadzony do policyjnego aresztu. Badanie alkotestem wykazało 0,91 mg/l (1,91 promila). Nietrzeźwy, jak później ustalono był także pasażer auta. W jego przypadku alkotest wskazał 1,43 mg/l (3 promile).

Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 19-letni mieszkaniec gminy Siedlec. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za kierowanie bez wymaganych uprawnień oraz w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.