Aktualności

Wolsztyn - Dwa zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Świadkowie proszeni o kontakt z Policją

Data publikacji 20.10.2017

Wczoraj wolsztyńscy policjanci dwukrotnie podejmowali interwencje w związku ze zdarzeniami z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Poranne potrącenie rowerzysty zakończyło się jego niegroźnymi obrażeniami. Poważniejsze w skutkach okazało się drugie ze zdarzeń, w którym ranna został motorowerzystka. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze.

19.10.2017r. kilka minut przed godziną ósmą na ul.Konopnickiej w Wolsztynie doszło do zdarzenia z udziałem kierującej Renaultem Megane 36-letnią wolsztyniankę i 12-letnim rowerzystą. W następstwie nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu przez kobietę, nastolatek upadł doznając ogólnych potłuczeń, które szczęśliwie nie okazały się zbyt groźne. Kobieta, jak wykazało badanie alkotestem, była trzeźwa. Za spowodowanie kolizji ukarana została 250-złotowym mandatem.

Do kolejnego tego dnia zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Przemysłowej, Żeromskiego i Słowackiego w Wolsztynie około godziny 14:00. Policjanci WRD skierowani na miejsce ustalili, że kierujący ciągnikiem rolniczym mężczyzna jadąc z ul. Przemysłowej, podczas skrętu w lewo w kierunku wiaduktu nie ustąpił pierwszeństwa jadącej na wprost z ul. Słowackiego motorowerzystce.

Kobieta – 18-letnia mieszkanka gminy Wolsztyn uderzyła w tylne koło przyczepy ciągnika i wywróciła się. W konsekwencji zdarzenia z licznymi obrażeniami przetransportowana została śmigłowcem LPR do szpitala w Zielonej Górze. Badanie traktorzysty wykazało, że był trzeźwy. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. W jego ramach przesłuchani zostaną m.in. świadkowie wypadku. Policjanci proszą w związku z tym o kontakt osoby, które mogą przyczynić się do ustalenia dokładnych okoliczności zdarzenia.  Przeprowadzone zostanie także badanie stanu technicznego ciągnika i przyczepy.

Kara za spowodowanie wypadku to w zależności od jego skutków nawet 8 lat pozbawienia wolności.

fot. www.waszdzienpodniu.pl