KPP Wolsztyn

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Wolsztyn - uwaga na oszustów

  Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie informuję, iż w ostatnim czasie na terenie powiatu wolsztyńskiego miały miejsce sytuację, w których nieznane osoby podające się za pracowników SP ZOZ w Wolsztynie, składały telefoniczne propozycję darmowego masażu w domach.

 2. Kaszczor - Policjanci poszukują sprawcy kradzieży jachtu

  W czwartek – 22 lutego – wolsztyńska jednostka policji powiadomiona została o kradzieży jachtu oraz przyczepy do jego transportu należących do mieszkańca Kaszczoru. Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na terenie firmy pokrzywdzonego. Policjanci poszukują sprawcy kradzieży, któremu grozi do 5 lat więzienia.

 3. Powiat - Kolizyjny poranek

  Poranek ósmego marca obfitował w zdarzenia drogowe, których powodem było niedostosowanie prędkości jazdy do trudnych warunków atmosferycznych. W krótkim czasie aż cztery kierujące pojazdami wypadły z drogi. Szczęśliwie żadna z nich nie odniosła poważniejszych obrażeń.

 4. Przemęt/Nowa Dąbrowa - Szczęśliwy finał interwencji

  Zaledwie godzina dzieliła dwa niecodzienne zdarzenia, o których w minioną sobotę telefonicznie powiadomiony został dyżurny wolsztyńskiej jednostki. Oba szczęśliwie zakończyły się w sposób nie przekładający się na zagrożenie wynikające początkowo z treści rozmowy.

 5. Wolsztyn - Zatrzymany za usiłowanie obcowania płciowego z nieletnią

  Od informacji o możliwości popełnienia przestępstwa na tle seksualnym rozpoczęły się przedwczoraj działania wolsztyńskich policjantów, których finałem okazało się zatrzymanie 49-letniego mieszkańca gminy Przemęt. Mężczyzna na jednym z portali internetowych umówił się z małoletnią proponując jej kontakt seksualny. Jak się okazało, w rzeczywistości korespondował z mieszkańcem Wolsztyna, który powiadomił o wszystkim Policję. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

 6. Kiełpiny-Wolsztyn - Uciekał przed odpowiedzialnością

  Podejrzenie o jazdę pod wpływem alkoholu było początkiem policyjnej interwencji, która zakończyła się pościgiem za kierowcą Poloneza. Finalnie okazało się, że powodem ucieczki nie był alkohol lecz brak uprawnień do kierowania pojazdami. Skutkiem skrajnej nieodpowiedzialności młodego kierowcy były zarzuty zagrożone nawet pięcioletnim więzieniem.

 7. Wolsztyn - Policjanci zatrzymali poszukiwaną kobietę

  Spostrzegawczość policjantów Wydziału Prewencji zaowocowała w miniony piątek zatrzymaniem poszukiwanej do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności młodej kobiety. Mundurowi podczas poszukiwań prowadzonych za zaginionym mężczyzną zauważyli ją w izbie przyjęć wolsztyńskiego szpitala. Kobieta zgodnie z poleceniem sądu trafiła do Aresztu Śledczego.

 8. Wolsztyn - O krok od tragedii

  Nieodpowiedzialność kierującego Mazdą mężczyzny, który omijał pojazdy stojące przed przejściem dla pieszych, mogła doprowadzić do tragedii, w której ucierpiałyby trzy osoby, w tym małe dziecko. Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu w Wolsztynie. Sprawcy zdarzenia grozi wysoka grzywna oraz utrata prawa jazdy nawet na 3 lata.

 9. Wolsztyn/Kutno - Odnaleziony nastolatek

  Policyjne działania z happy endem. Tak można określić wczorajsze poszukiwania dwunastolatka z gminy Wolsztyn, którego zaginięcie zgłosiła jego matka. Wszczęte przez służbę dyżurną wolsztyńskiej jednostki działania przyniosły efekt po niespełna dwóch godzinach. Chłopiec odnalazł się w Kutnie.

 10. Wolsztyn - Policjanci i strażacy wspólnie w akcji "SpoKREWnieni służbą"

  Codzienność policjantów i strażaków to służba na rzecz innych – dbałość o porządek publiczny i bezpieczeństwo. Dziś mundurowi mieli okazję, by udowodnić, że słowo „służba” można rozumieć na wiele sposobów. Włączając się w akcję SpoKREWnieni służbą przekazali najcenniejszy dar, który może uratować chorych lub ofiary wypadków. Jutro drugi dzień akcji, w którą może włączyć się każdy chętny.