KPP Wolsztyn

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Wolsztyn - Zatrzymany za posiadanie narzędzi służących do dokonania kradzieży

  Policyjny „nos”, to coś, bez czego trudno wyobrazić sobie skuteczne działanie stróżów prawa. W minionym tygodniu policjanci Wydziału Prewencji patrolujący nocą rejon ulicy Garbarskiej zwrócili uwagę na siedzącego na ławce mężczyznę. Ponieważ tłumaczenia, dotyczące okoliczności jego pobytu w tym miejscu wzbudziły podejrzenia mundurowych delikwent poddany został kontroli, która jak się okazało przyniosła zaskakujące efekty.

 2. Wolsztyn - Zatrzymana za kradzież sklepową

  Dzięki czujności personelu drogerii przy ul. Dworcowej w Wolsztynie policjanci Wydziału Prewencji wolsztyńskiej jednostki zatrzymali kobietę, która próbowała ukraść tam kosmetyki. Kradzież, której dopuściła się kobieta okazała się nie tylko ze wszech miar naganna lecz dodatkowo nieopłacalna. Kobieta ukarana została 500-złotowym manatem

 3. Wolsztyn - Okradli seniorkę, poszukuje ich Policja.

  Oszuści pomimo tego, że od lat niezmiennie posługują się tymi samymi metodami nieprzerwanie znajdują kolejne ofiary swego przestępczego procederu. Ich działanie bardzo często polega na przekonaniu swoich ofiar, by wpuścili ich do swego domu. Szczególnie zagrożoną grupą społeczną są ludzie starsi, których łatwowierność, a czasami naiwność najczęściej wykorzystują przestępcy.

 4. Powiat - Bezpieczeństwo na drogach

  W czerwcu 2017 roku na drogach powiatu zaistniało łącznie 45 zdarzeń: 4 wypadki drogowe oraz 41 kolizji drogowych /w wypadkach 1 osoba poniosła śmierć, a 4 osoby zostały ranne/.

 5. Wolsztyn - Ratunek w niebieskim mundurze

  Dzielnicowego określa się jako policjanta „pierwszego kontaktu”, który świetnie zna swój rejon służbowy oraz jego mieszkańców. Zdarzają się też sytuacje, w których kontakt z dzielnicowym może uratować życie. W takich właśnie okolicznościach dzielnicowy Mariusz Klim podjął interwencję wobec 68-letniego mieszkańca Wolsztyna.

 6. Kolizyjny piątek na drogach powiatu wolsztyńskiego

  Początek minionego weekendu na terenie powiatu wolsztyńskiego obfitował w kolizje drogowe. Najgroźniejszą – w której ucierpiał rowerzysta - odnotowano w piątkowe popołudnie. Pozostałe zdarzenia polegały na najechaniu na tył poprzedzającego pojazdu i nieostrożnym cofaniu.

 7. Mochy -Jechał 106 km/h, utracił prawo jazdy

  Od 2015 roku w Polsce obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące ruchu drogowego. Jedną z istotniejszych zmian jest zatrzymanie prawa jazdy kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczy o 50 km/h dozwoloną prędkość jazdy. Wczoraj - w niedzielę - do takiej sytuacji doszło w Mochach. Jadący ponad 100 km/h kierowca stracił uprawnienia do kierowania na 3 miesiące ...

 8. Nowa Wieś - Mochy - Jeden sprawca, kilka zarzutów

  Zakazem opuszczania kraju i policyjnym dozorem zakończyły się policyjne działania podjęte wobec mężczyzny podejrzewanego o kradzież dokumentów swojej znajomej. Podczas wszczętego postępowania policjanci ustalili również, że mężczyzna kierował samochodem, który po kolizji, do której doszło 4 lipca niedaleko Moch porzucił i uciekł do lasu zabierając ze sobą … tablice rejestracyjne. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

 9. Wolsztyńscy policjanci w gronie najlepszych w Polsce

  Czerwiec jest miesiącem, w którym policjanci doskonaląc swe umiejętności zawodowe lub rozwijając swoje pasje stają do różnego rodzaju konkursów. W kilku z nich, zarówno na poziomie wojewódzkim, jak i ogólnopolskim wolsztyńscy funkcjonariusze zajęli wysokie lokaty. W ubiegłą środę laureatom pogratulował I Zastępca Komendanta nadkom. Krzysztof Krawczyk.

 10. Nieborza - Nastoletnia agresja zakończona pobytem w policyjnym areszcie

  Zarzutem uszkodzenia ciała zakończył się dla mieszkańca Nieborzy udział w festynie zorganizowanym w tej miejscowości w ubiegłą niedzielę. Interweniujący policjanci doprowadzili agresora do policyjnego aresztu, natomiast pokrzywdzony z obrażeniami głowy trafił do wolsztyńskiego szpitala. Sprawcy grozi do 5 lat więzienia.