KPP Wolsztyn

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Powiat - Interwencje w obliczu żywiołu

  Noc z piątego na szóstego października ze względu na warunki atmosferyczne okazała się dla mieszkańców powiatu wolsztyńskiego bardzo trudna. Wiejący z dużą prędkością wiatr powalał drzewa, łamał gałęzie i zrywał dachy. W działaniach minimalizujących skutki żywiołu uczestniczyli również policjanci.

 2. Wolsztyn - Wypadek z udziałem samochodu osobowego i motocykla

  Wolsztyńscy policjanci badają sprawę wypadku drogowego, do którego doszło w minioną niedzielę na ul. Poniatowskiego w Wolsztynie. W zdarzeniu będącym następstwem wymuszenia pierwszeństwa przejazdu ucierpiał motocyklista i jego pasażerka. Sprawcy - kierowcy auta osobowego grozi do 3 lat więzienia.

 3. Wolsztyn - Ukradli niemal 1000 litrów paliwa, zostali zatrzymani

  Sceny niczym z kina akcji rozegrały się w minioną środę na drodze pomiędzy Mochami, a Wschową. Policjanci z Przemętu podjęli pościg za sprawcami kradzieży niemal tysiąca litrów oleju napędowego. Przestępcy pomimo tego, że początkowo udało się im uciec, finalnie zostali zatrzymani na terenie województw dolnośląskiego i lubuskiego. Kara z jaką muszą się liczyć to nawet 5 lat więzienia.

 4. Słubice - Zatrzymano poszukiwanego wolsztynianina

  Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie zatrzymali wczoraj poszukiwanego mieszkańca jednej z podwolsztyńskich miejscowości. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie Niemiec. Poszukiwany 47-latek oskarżony jest o kradzież sprzed kilku lat.

 5. Karpicko - Pędził przez miejscowość, stracili prawo jazdy

  W miniony wtorek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierowcę jadącego przez Karpicko z prędkością ponad 100 km/h. Brawura za kierownicą przełożyła się na zatrzymanie mężczyźnie prawa jazdy. Teraz przez 3 miesiące zmuszony będą do powstrzymania się od jazdy za kierownicą. W przypadku ponownego zatrzymania w czasie obowiązującego zakazu pozbędą się uprawnień na 6 miesięcy ...

 6. Wędkarze reprezentujący KPP w Wolsztynie, najlepsi w Wielkopolsce

  30 września 2017r. na Jeziorze Rogozińskim w Rogoźnie odbyła się ostatnia tura zawodów wędkarskich z cyklu Grand Prix Policji Wielkopolskiej 2017 o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Podsumowanie sezonu wypadło szczególnie korzystnie dla reprezentantów Wolsztyna, którzy drużynowo zajęli pierwsze miejsce. Indywidualnie trzeci był Rafał Lewandowski - na co dzień Naczelnik Wydziału Prewencji wolsztyńskiej jednostki.

 7. Wolsztyńscy policjanci apelują - zabezpiecz swój rower ! VIDEO

  Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu zrealizowanego przez policjantów KPP w Wolsztynie, którego tematyka dotyczy przeciwdziałania kradzieżom rowerów. Krótki spacer ulicami naszego miasta obrazuje sytuacje, w których właściciele jednośladów nie zabezpieczają ich we właściwy sposób, co w konsekwencji przekłada się na zwiększenie ryzyka kradzieży.

 8. Wolsztyn - Dwa zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Świadkowie proszeni o kontakt z Policją

  Wczoraj wolsztyńscy policjanci dwukrotnie podejmowali interwencje w związku ze zdarzeniami z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Poranne potrącenie rowerzysty zakończyło się jego niegroźnymi obrażeniami. Poważniejsze w skutkach okazało się drugie ze zdarzeń, w którym ranna został motorowerzystka. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze.

 9. Siekowo - Pijany jechał odebrać dzieci ze szkoły

  Policjanci z Przemętu zatrzymali wczoraj nietrzeźwego kierowcę Fiata Punto. W trakcie kontroli mundurowi ustalili, że mężczyzna, w organizmie którego znajdowało się niemal 3 promile alkoholu jechał po dwójkę swoich dzieci. O karze dla nieodpowiedzialnego kierowcy niebawem zadecyduje sąd. Grozi mu nawet 2 lata więzienia.

 10. Gmina Przemęt - Złodziejska transakcja

  Niecodzienne zakończenie miało spotkanie kontrahentów w sprawie zakupu ciągnika rolniczego, do którego doszło kilka dni temu na terenie gminy Przemęt. Rolnik, który sprzedał swój pojazd po kilkudziesięciu minutach od transakcji zorientował się, że został okradziony. Łupem przestępcy, którym według mężczyzny mógł być tylko nabywca ciągnika, padła skrzynka z narzędziami oraz specjalistyczne cięgno. Dzięki natychmiastowej reakcji przemęckich policjantów potwierdzono podejrzenia okradzionego mężczyzny i odzyskano skradzione mienie.