KPP Wolsztyn

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy Wielkopolski

Najczęściej czytane

 1. Kaszczor - Policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu

  Mieszkaniec Kaszczoru podczas pracy porządkowych w swoim domu odnalazł granat bojowy z okresu drugiej wojny światowej. O znalezisku natychmiast powiadomił wolsztyńską Komendę Policji. Na miejsce skierowano policjantów, którzy zabezpieczyli teren do czasu przybycia saperów z Głogowa.

 2. Chobienice - Zatrzymany za kradzież kawy

  Policjanci Wydziału Kryminalnego w ostatnich dniach marca zatrzymali podejrzewanego o kradzież znacznej ilości kawy mieszkańca Zielonej Góry. Mężczyzna został ujęty w swoim mieszkaniu kilka dni po kradzieży. Nadal poszukiwani są wspólnicy zielonogórzanina oraz część skradzionego mienia.

 3. Wolsztyn - Tymczasowy areszt dla 29-letniego mieszkańca Wolsztyna

  Policjanci KPP w Wolsztynie zatrzymali w ubiegły piątek mężczyznę podejrzewanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 50-letniego mieszkańca Karpicka, w wyniku którego doszło do jego śmierci. Mężczyzna - 29-letni wolsztynianin - na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wolsztynie został aresztowany na 3 miesiące. Kara z jaką musi liczyć się mężczyzna to pozbawienie wolności od 2 do 12 lat.

 4. Wolsztyn - Zatrzymanie sprawców kradzieży pieniędzy

  We wtorkowe przedpołudnie dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację dotyczącą kradzieży siedmiuset złotych, do której doszło w Bibliotece Publicznej w Wolsztynie. Policjanci skierowani na miejsce, zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzewanych o kradzież, odnaleźli też część skradzionej gotówki. Przestępczemu duetowi grozi nawet kara pozbawienia wolności.

 5. Niebezpieczne błoto na jezdni

  Wiosna to okres rozpoczynających się prac polowych oraz wzmożonych prac budowlanych. Pojazdy używane w polu oraz na placach budów wyjeżdżając na ulicę pozostawiają za sobą niebezpieczną dla użytkowników ruchu warstwę błota. Policjanci przypominają, że tego typu zachowanie jest zagrożonym grzywną wykroczeniem.

 6. Starkowo - Groźne zdarzenie drogowe

  W minioną niedzielę w Sączkowie doszło do groźnego zdarzenia, w którym uczestniczyli kierująca samochodem osobowym i motocyklista. Mężczyzna z licznymi obrażeniami przetransportowany został helikopterem do szpitala w Lesznie. Niestety w wyniku odniesionych urazów, w dniu 29 marca zmarł. Czynności w sprawie zdarzenia pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wolsztynie prowadzą policjanci KPP w Wolsztynie.

 7. Komorowo/Mosina - Policjanci odzyskali skradzionego Citroena C4

  Decyzją Prokuratora Rejonowego w Wolsztynie wobec podejrzanego o kradzież samochodu mężczyzny zastosowano dozór Policji. To finał działań prowadzonych w tej sprawie przez wolsztyńskich policjantów, którzy ustalili, że mężczyzna może mieć na swoim koncie również inne przestępstwa. Sprawcy grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 8. Już niebawem rozpoczęcie sezonu motocyklowego

  Wraz z nadejściem wiosny, na drogi powiatu wyjechali motocykliści. Wiosenna aura sprzyja miłośnikom dwóch kółek, nie wszyscy jednak w równym stopniu przestrzegają prawo o ruchu drogowym. Dlatego na drogach oprócz „zwykłych” motocykli już niebawem pojawią się także te, którymi poruszają się policjanci wolsztyńskiej drogówki. Policjanci apelują do motocyklistów oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego o rozwagę za kierownicą.

 9. Stary Widzim - Zdarzenie ze skutkiem śmiertelnym

  Wczoraj (30 marca) wieczorem dyżurny KPP w Wolsztynie odebrał zgłoszenie dotyczące zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniosła 55-letnia kobieta. Do zdarzenia doszło w Starym Widzimiu, na drodze w kierunku Wroniaw. Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Podjęte czynności nadzorował obecny na miejscu prokurator.

 10. Wolsztyn - Cenny zakup dla wolsztyńskich policjantów

  Dziś, w czwartek 6 kwietnia, wolsztyńscy policjanci wzbogacili się o dwa nowe analizatory wydechu oraz przyrząd do pomiaru przepuszczalności światła szyb samochodowych. Z pozyskanych nowości korzystać będą policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Zakupy sfinansowane zostały ze środków Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, a ich przekazania dokonał dyrektor Stanisław Wojciak.