KPP Wolsztyn

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"

Najczęściej czytane

 1. Wolsztyn - Kolizja na rondzie

  Kolizją zakończyło się nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu na Rondzie Ofiar Katynia w Wolsztynie. W zdarzeniu uczestniczyli kierujący samochodem osobowym i TIR-em. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca ukarany został kilkusetzłotowym mandatem.

 2. Solec Nowy - Zarzut za kradzież telewizora

  Warty kilkaset złotych telewizor padł łupem mieszkańca Solca Nowego, który następnie postanowił sprzedać go w jednym z wolsztyńskich lombardów. Dzięki szybkiej reakcji pokrzywdzonych policjanci odzyskali skradzione mienie, a amator cudzej własności trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna został przesłuchany dopiero następnego dnia, ponieważ w jego organizmie znajdowało się niemal 4 promile alkoholu.

 3. Wolsztyn - Policjanci poszukują sprawców kradzieży pieniędzy

  Wizyta nieznajomych w mieszkaniu starszego małżeństwa w Wolsztynie zakończyła się kradzieżą kilku tysięcy złotych. Złodzieje wykorzystali moment nieuwagi i to, że portfel w którym znajdowały się pieniądze leżał na szafce. Sprawcom za dokonaną kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 4. Sezon rowerowy. Ważne - przeczytaj!

  Wiosenna aura sprawia, że na drogach i ścieżkach rowerowych z dnia na dzień pojawia się coraz więcej rowerzystów. Przy tej okazji warto przypomnieć sobie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa dotyczących tej grupy użytkowników ruchu oraz co równie ważne o ich właściwym zabezpieczeniu - na przykład w czasie robienia zakupów - tak by udaremnić jego ewentualną kradzież.

 5. Wolsztyn - Konferencja "STOP NARKOTYKOM"

  W ubiegły czwartek - 12 kwietnia - w Auli wolsztyńskiego Liceum Ogólnokształcącego odbyła się konferencja inaugurująca program „Stop Narkotykom”. Z zaproszenia do udziału w niej skorzystało szerokie grono nauczycieli, pedagogów, przedstawicieli służby zdrowia, samorządowców oraz osób związanych zawodowo z wychowaniem dzieci i młodzieży. Konferencja okazała się znakomitą płaszczyzną do rozmów i wymiany doświadczeń wszystkich zainteresowanych środowisk.

 6. Wolsztyn - Podziękowania za godną naśladowania postawę dla dwojga kierowców

  Dziś w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Wolsztynie odbyło się niecodzienne spotkanie. Gośćmi szefa wolsztyńskich policjantów było dwoje uczestników ruchu drogowego, którzy przed kilkunastoma dniami udaremnili jazdę samochodem mężczyźnie znajdującemu się pod wpływem narkotyków. Spotkanie stało się okazją do złożenia podziękowań oraz pogratulowania obywatelskiej postawy.

 7. Wolsztyn - Portfel do odbioru

  Policjanci patrolujący ulicę Słowackiego w Wolsztynie otrzymali od jednego z mieszkańców znaleziony przez niego portfel. Wewnątrz znajdowała się m.in. niewielka suma pieniędzy, niestety nie było w nim dokumentów, które pomogłyby w ustaleniu właściciela.

 8. Wolsztyn - Kosztowne konsekwencje zagubienia karty

  O tym, jak brzemienne w skutkach może być opisanie karty bankomatowej numerem PIN przekonał się mieszkaniec Obry. Z zagubionej przez niego karty kilkukrotnie skorzystał nieznany sprawca, który podjął z konta znaczną sumę pieniędzy. Sprawca, w przypadku jego ustalenia musi liczyć się z karą od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

 9. Wolsztyn - Potrącenie na przejściu dla pieszych

  W ubiegłą sobotę przed południem na tzw. łączniku ulicy Dworcowej i Al. Niepodległości doszło do potrącenia pieszej na oznakowanym przejściu. Na miejsce skierowano policjantów WRD. Ranną kobietę przetransportowano do wolsztyńskiego szpitala. Jak ustalono kierująca samochodem osobowym była trzeźwa.

 10. Kębłowo - Zatrzymany za kradzież elektronarzędzi

  W ubiegły wtorek KPP w Wolsztynie została poinformowana o kradzieży elektronarzędzi należących do mieszkańca Kębłowa. Jak ustalono narzędzia skradzione zostały z budynku gospodarczego i samochodu należącego do firmy pokrzywdzonego. Sprawcą kradzieży okazał się jego pracownik, któremu za popełniony czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.