KPP Wolsztyn

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi

Najczęściej czytane

 1. Mochy - Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą BMW

  Skrajną nieodpowiedzialnością popisał się wczoraj jeden z mieszkańców Kaszczoru, który próbując uniknąć policyjnej kontroli podjął ucieczkę, która finalnie zakończyła się wywróceniem pojazdu. Powodem niechęci do spotkania ze stróżami prawa był alkohol, jaki mężczyzna spożył zanim wsiadł za kierownicę. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia

 2. Wirtualny domek nad Bałtykiem

  Pomimo tego, że w kalendarzu dopiero marzec zapobiegliwi już rezerwują miejsca na letni wypoczynek. Nieocenioną pomocą w tym jest niewątpliwie Internet. Czasem warto jednak dokładniej przyjrzeć się ofercie, by nie paść ofiarą oszusta.

 3. Wielkopolska Policja aktywnie wspiera „spoKREWnionych służbą”

  W ramach działań związanych ze zbiórką krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą” zainicjowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie policjanci i pracownicy cywilni wszystkich jednostek Policji województwa wielkopolskiego mają możliwość aktywnego wsparcia idei zbiórki krwi. Akcja prowadzona przez MSWiA nawiązująca do legendy Żołnierzy Wyklętych ma na celu także popularyzację problematyki związanej z krwiodawstwem i krwiolecznictwem. Najcenniejszym z darów podzielą się również policjanci i pracownicy KPP w Wolsztynie

 4. Błotnica - Wywrócona przyczepa i 1000 złotych mandatu

  Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj na ul. Szkolnej w Błotnicy. Kierujący ciągnikiem rolniczym mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków drogowych i doprowadził, do wywrócenia przyczepy, na której przewoził drewno. Podczas podjętej interwencji policjanci ustalili, że przyczepa nie była dopuszczona do ruchu. Mężczyzna został ukarany tysiączłotowym mandatem.

 5. Wolsztyn - Weszli po szklankę wody, wyszli z telewizorem.

  Policjanci Wydziału Kryminalnego odzyskali telewizor skradziony w pierwszych dniach lutego mieszkance Wolsztyna. O kradzieży poinformowała opiekująca się starszą kobietą wolontariuszka. Policjanci, którzy zajęli się sprawą bardzo szybko wytypowali i zatrzymali sprawców. Przestępcom grozi nawet 5 lat więzienia.

 6. Policjanci zatrzymali podejrzewanego o kradzież mężczyznę

  Wolsztyńscy policjanci zatrzymali poszukiwanego przez KPP w Świebodzinie mężczyznę, podejrzewanego o kradzież trzech telefonów komórkowych. Mężczyzna ukrywał się na terenie gminy Wolsztyn. Zaskoczony widokiem policjantów nie próbował ucieczki. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

 7. Powiat - Działnia "Prędkość"

  W niedzielę - 26 lutego - od wczesnych godzin porannych policjanci wolsztyńskiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie i zatrzymywanie kierowców jadących z nadmierna prędkością. Podczas działań skontrolowano ponad stu kierowców, z których aż 38 jechało zbyt szybko. W 2016 roku nadmierna prędkość, to po wymuszeniu pierwszeństwa najczęstsza przyczyna zdarzeń drogowych.

 8. Siedlec/Komorowo - Domowi agresorzy z zarzutami

  Awantura domowa to jedna z częstszych przyczyn interwencji jakie w ogóle podejmuje Policja. W mijającym tygodniu wolsztyńscy stróże prawa kilkukrotnie podejmowali czynności z tej właśnie przyczyny. Większość sytuacji dotyczyła domowników awanturujących się pod wpływem alkoholu. W następstwie jednej z takich sytuacji wobec mieszkanki Siedlca grożącej pozbawieniem życia swojej matce zastosowano zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej …

 9. Policja apeluje i ostrzega! Kontrole oznakowania posesji.

  W marcu tego roku policjanci KPP w Wolsztynie oraz Posterunków Policji w Siedlcu i Przemęcie prowadzić będą kontrole dotyczące respektowania przez właścicieli posesji obowiązku ich oznakowania numerycznego. W pierwszym etapie, akcja będzie miała charakter informacyjny. Jej celem będzie podniesienie świadomości mieszkańców powiatu wolsztyńskiego w zakresie obowiązku umieszczenia w widocznym miejscu tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości oraz konsekwencji wynikających z niedopełnienia tego obowiązku …

 10. Wolsztyn - Ukradł piwo i rower. Został ukarany.

  Wezwani na miejsce kradzieży sklepowej policjanci ustalili, że odpowiedzialny za nią mężczyzna popełnił tego dnia więcej niż jeden niezgodny z prawem czyn. Mundurowi podczas podjętych czynności udowodnili mu, że do sklepu dotarł skradzionych wcześniej rowerem. Amator cudzej własności ukarany został mandatem karnym.